Oklevelet kaptak az elmúlt évtized legjobb pályaművei
Az alábbi díjazottak elismerő oklevelet kaptak:
- R-Water Kft.: legtöbb évben induló, legtöbb pályázatot benyújtó, legtöbb díjat nyerő cég FMCG-vállalat kategóriában.
- Robert Bosch Power Tool Kft.: legtöbb pályázatot benyújtó, legtöbb fődíjat nyerő cég gépipari vállalat kategóriában.
- Vajda-Papír Kft.: egy évben legtöbb díjat nyerő cég FMCG-vállalat kategóriában.
- Continental Automotive Hungary Kft. – Budapest: legtöbb évben pályázó, legtöbb pályázatot benyújtó, legtöbb díjat nyerő cég nagyvállalat kategóriában.
- Losonczi Innovation Kft.: 1 év, 1 pályázat, 1 kategóriadíj, 1 fődíj.
Best practice előadások az ipar legjobbjaitól
A tavalyi év díjazottjai best practice előadásokat tartottak, így a közönség megismerhette a Losonczi Kft. intelligens mérőműszerét,

a Florin Zrt. telephelyének modernizációját, valamint a Continental veszprémi gyárának digitalizációs projektjét.

Amely példaértékű projektekről részletesen beszámoltunk mi is a GyártásTrend Magazin Év Gyára Projektverseny 2023 különszámában.
Az idei győztesek






Kerekasztal-beszélgetések a jövő trendjeiről
Az e-autók terjedése számos kihívással küzd napjainkban, ami komoly kérdéseket vet fel Európa számára, különös tekintettel az uniós országok ambiciózus céljaira, miszerint 2035-től tilos lenne benzines és dízelmotoros járműveket értékesíteni.

Meghatározta már Európa, hogy melyik technológiát támogatja? Milyen akadályok nehezítik leginkább az e-mobilitás elterjedését? Ezen kérdések mentén beszélgettek az „Ezek a trendek hajtják a járműipart idén” kerekasztal-beszélgetés résztvevői: Juhász Imre volt külgazdasági szakdiplomata, Nyirő József, a Magyar Járműgyártók Országos Egyesületének elnöke és Perényi Zsigmond Péter, az Audi Hungária Zrt. vállalatmarketing és kormánykapcsolatok vezetője az Év Gyára Projektverseny díjkiosztójával egybekötött rendezvényen. A kerekasztalról részletes beszámolót az online oldalon olvashat.

Az iparban komoly kérdés, hogy merre haladnak az ipar 4.0-s fejlesztések, milyen a hazai vállalatok digitális érettsége, mikor lehet már az ipar 4.0 meghaladásáról, az ipar 5.0-ról beszélni. Erről szólt a „Lehet több, mint 4.0?” című kerekasztal-beszélgetés is, amelynek résztvevője Dapsy Zoltán, a Continental budapesti gyárának igazgatója, Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója, Móczó Vilmos, a Siemens Zrt. Digital Industries értékesítési vezetője, valamint dr. Varga Pál, a BME Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének vezetője volt. A beszélgetést dr. Nick Gábor, az Epic InnoLabs Kft. ügyvezetőigazgató-helyettese moderálta. A szakemberek áttekintették a digitalizáció jelenlegi állapotát, megvitatták a jövőbeli kilátásokat, valamint az ezekkel járó kihívásokat és lehetőségeket.


