A Mercedes-Benz Magyarországra helyezi át az A-osztály gyártását – írta a Telex az Automotive News híre nyomán. A Mercedes döntése mögött az áll, hogy a cég csökkenteni kívánja költségeit, és a gyártás hatékonyságát is növelné. A tervről már nyáron lehetett hallani, hivatalos bejelentés viszont csak most született. A Németországban felszabaduló kapacitások a Reuters szerint jól jöhetnek majd a cégnek az új modellek gyártásához, írták.
Jelenleg több mint ötezren dolgoznak közvetlenül is a kecskeméti Mercedes-gyárban, amely 2024-ben az ország legvonzóbb munkahelye lett, és több alkalommal is a legjobb gyárnak választották meg világszinten a Mercedes-csoporton belül. A bővítéssel immáron három modellt fognak nálunk gyártani, többek között az új csúcstechnológiás és tisztán elektromos GLB-t, az új C-osztályt, és az A-osztályt. Emellett a Mercedes éppen létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját is hazánkban - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook oldalán a bejelentéssel kapcsolatban.
2024 októberében gördült le a kétmilliomodik modell a vállalat kecskeméti gyártósoráról. Szijjártó szerint a 2026 első negyedévében már teljes kapacitással működő kecskeméti Mercedes-gyár az ország legnagyobb autógyára lesz, és 300 ezres kapacitásával a hazai autógyárak összesen egymillió gépjárművet tudnak majd előállítani évente.
A német autóipar három fontos szereplője, a Volkswagen, a BMW és a Mercedes üzemi teljesítménye 2025 végére 16 éve nem látott szintre zuhant, de az értékesítésük és árbevételük összességében nagyrészt stabil maradt.

