„A fenntarthatóság és a hatékonyság az Audi Hungaria stratégiájának meghatározó eleme, így ösztönzésére nagy hangsúlyt fektetünk a mindennapi működés, valamint a gyártási folyamatok során is – mondta Axel Schifferer, az Audi Hungaria pénzügyekért felelős igazgatósági tagja. – A geotermikus energia felhasználásával hosszú távon biztosított a vállalat környezetkímélő tevékenysége, hiszen így hőenergia-szükségletünk közel 70 százalékát szén-dioxid-semleges módon tudjuk fedezni.”

A vállalat két évvel ezelőtt teljesen új alapokra helyezte energiaellátását, és 2015 novembere óta a Bőnyi Hőközpontból kapja a megújuló geotermikus energiát. A Győri Geotermikus Projekt keretében az Audi Hungaria a PannErgy Nyrt. leányvállalatával, a DD Energy Kft.-vel kötött hosszú távú hőenergia-szállítási szerződést a győri telephely geotermikus energiával történő ellátására. Az együttműködés 17 évre szól, és opcionálisan 15 évvel meghosszabbítható.
