Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Geotermikus hő a Tátra mélyéből – digitális vezérléssel
Becslések szerint Lengyelország területének akár 50 százaléka is alkalmas lehet a geotermikus energia hasznosítására.
Geotermikus energia után kutat a MOL a Dunai Finomító területén
Geotermikus energiával tennék fenntarthatóbbá a finomító működését.
2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása
Az állam nagyobb szerepet vállal a geotermikus energia kutatásában és hasznosításának támogatásában.
Áttörés a geotermikus energia kinyerésénél
A technológia a 70-es évek óta küzdött a most megoldódni látszó problémával.
A Google kőzetrepesztéssel nyerne geotermikus energiát
Megkezdte működését a palagáz kinyerési módszerén alapuló geotermikus erőmű Nevadában.
Sétáló horgony és plazmafúró: geotermikus energia másként
Egy szlovák cég bemutatott egy új technológiát, amellyel szupermély lukakat lehet a földbe vájni.
A szegedi tarjáni városrészben is befejeződött a geotermikus fűtési rendszer kiépítése
A fejlesztéssorozat végére a kilenc geotermikus rendszer 13 fűtőművet lát el, melyek a távfűtött szegedi lakások 96 százalékát szolgálják majd ki.
A geotermikus energia a jövő: termálvíz hasznosítására törekszik a csömöri gyár
A Procter & Gamble hosszú távú tervezésbe kezdett, hogy üzeme teljes földgáz felhasználását kiválthassa.
TIM: A geotermia lehet a kulcs az energiabiztonság hosszú távú biztosítására
A kormány úgy döntött, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel támogatja a hazai geotermikus energia térnyerését.
Geotermikus fűtési rendszert telepítenek Szegeden
A projektnek köszönhetően mintegy felére csökken a távfűtés földgázfelhasználása.
A világon mindenhol elérhetővé tennék a geotermikus energiát
Egy egyelőre fejlesztés alatt álló fúrórendszer óriási lendületet adhat a geotermikus erőművek elterjedésének.
Energia a lábunk alatt
Ki ne gondolt volna arra egy hazai gyógyfürdőben üldögélve, hogy a meleg víz nem csak a testünk lazítására alkalmas – és főleg mostanában, amikor a Földünk megmentése, a környezetvédelem, a megújuló energiák, aktuális, mindenkit foglalkoztató kérdéssé vált. A termálvízben üldögélve azonban jogosan felmerül a kérdés, ha Magyarország a vizek országa, és ebbe a Föld hője által hevített termálvizek is beletartoznak, akkor miért nem használjuk ki ezt az energiaforrást jobban?
Hatékonyabb geotermikus rendszert fejlesztettek Szegeden
A projektben a cégek szakemberei a Szegedi Tudományegyetem kutatóival együttműködve a geotermikus fúrási iparágban teljesen újszerű, a termálvíz visszasajtolásának hatékonyságát növelő ferdítéses kútkiképzési-technológiát dolgoztak ki.
Még zöldebb az Audi Hungaria hője
Az Audi Hungaria Magyarország legnagyobb ipari geotermikusenergia-felhasználója: a vállalat a zöld energiára történő átállása óta immár 100 GWh geotermikus energiát használt fel, amellyel 20 170 tonnával csökkentette szén-dioxid-kibocsátását.
