A beruházás a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM), az MVM és a város együttműködésében valósul meg. Az önkormányzat 52 hektáros területet biztosított a napelempark felépítéséhez a legnagyobb, 710 hektáros ipari parkjában – mondta el Papp László, Debrecen polgármestere az MTI tájékoztatása szerint.

A polgármester kitért rá, hogy 2015 óta megtízszereződött az ipari parkok területe a városban, amely ma már meghaladja az 1500 hektárt. Sok beruházó extrém energiaigénye miatt folyamatos az áramfejlesztés a térségben. A város is sokat tesz a fenntarthatóságért: 2014 óta 29 beruházás során történt energetikai korszerűsítés 7,3 milliárd forint értékben – tette hozzá.
Kiss Csaba, az MVM Csoport termelési vezérigazgató-helyettese a projektről elmondta, hogy 53 ezer napelemet helyeznek el a debreceni repülőtér déli oldalán épülő napelemparkban, amely 2022 októberétől már energiát fog termelni. Hozzátette, hogy a 11,5 milliárd forintos beruházáshoz 4,3 milliárd forint európai uniós forrást nyertek el a Környezeti és energetikai hatékonysági operatív program (Kehop) egyik pályázatán. A debreceni fotovoltaikus kiserőmű közel 15 ezer háztartás éves villamosenergia-szükségletét fedező villamosenergiát tud majd megtermelni. A beruházás eredményeként az üvegházhatást okozó gázok mennyisége évente mintegy 33 ezer tonnával csökken - fűzte hozzá a vezérigazgató.
Forrás: MTI
A borítókép illusztráció, forrás: Adobe Stock

