A 32 országban elvégzett felmérés adatai szerint a spanyolok vagy a görögök több mint fele feláldozná a fizetése egy részét, ha ezzel megmenthetné a munkahelyét. A Randstad hétfői közleménye szerint azokban az országokban, ahol több munkavállaló szerint nehezedik pénzügyi nyomás a munkáltatókra, a megkérdezettek általában nagyobb arányban vállalnák a fizetéscsökkentést is.
Magyarországon azonban - bár a válaszadók 67 százaléka számolt be a munkáltatójára nehezedő gazdasági terhekről - a dolgozók többsége mégsem mondana le fizetése egy részéről. A gazdasági helyzet mellett ugyanis az is meghatározó ebben a kérdésben, hogy a munkavállalók megélhetését hogyan befolyásolná a fizetés csökkenése - idézi a közlemény Baja Sándort, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatóját.

A Randstad Workmonitor egy 32 országra kiterjedő, negyedévente végzett kutatás, amely a globális és helyi trendek mellett egy-egy speciális témakörrel is foglalkozik. A 2012. április 20. és május 7. közötti felmérés a többi között azt vizsgálta, mennyire fontos a munkavállalóknak a fizetésük. Magyarországon összesen 4.050, legalább heti 24 órában fizetett alkalmazottként dolgozó, 18-65 éves munkavállaló válaszolt a kérdésekre.
