A Toyota ígéretes energiaformának tekinti a hidrogént a karbonsemlegesség elérésében. Fukuokában el is kezdődtek a vállalat és a város közötti tárgyalások arról, hogy hogyan tehetik a hidrogén használatát mindennapossá a városlakók számára – magába foglalva a közlekedés, az áruszállítást biztosító járművek rendszerének kifejlesztését és egyéb hidroenergetikai rendszereket. A város első és példaértékű projektje keretében a lakossági szennyvízből kinyert hidrogénnel működtettek üzemanyagcellás járműveket.
Woven City esetében, amely mintegy laboratóriumként működne, a cél, hogy „folyamatosan olyan fejlesztések helyszínéül szolgáljon, amelyek a technológiai ciklus és a szolgáltatások fejlesztésének felgyorsítása révén jobbá teszik az emberek életét”. Olyan technológiákat említenek többek között, mint az önvezetés, a robotika vagy a mesterséges intelligencia. Az elképzelések szerint az épülő Woven City azt mutatja majd meg, hogyan lehet emberközpontú megközelítéssel várost fejleszteni.

A beszámolókból kiderül még néhány konkrétum is, így például az, hogy „Woven Cityben háromféle, egymással talajszinten összefonódó utca lesz: egy az önvezető járműveknek, egy a gyalogosoknak, egy pedig a személyes mobilitási eszközökkel közlekedők számára. Emellett lesz egy föld alatti utca is áruszállításra. A közösség nagyjából 360 lakóval kezd majd működni, és elsősorban idősekből, kisgyerekes családokból és feltalálókból áll. A lakosság teljes száma végül több mint 2000 fő lesz, beleértve a Toyota dolgozóit is. Woven City infrastruktúrájának célja egy olyan környezet létrehozása, ahol folyamatosan születnek társadalmi problémák orvoslására alkalmas találmányok.”
(Forrás: Toyota.hu)
Cikkünk eredetileg a GyártásTrend magazin február-márciusi lapszámában jelent meg.

