Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Óvatosan a költségekkel!
Éveken keresztül a gépgyártók a saját országuk piacára kidolgozott elvek szerinti termékeiket változtatás nélkül tudták értékesíteni világszerte. Ez a sikermodell azonban a globalizált gazdaságban nem működik.
Gépgyártók a kormánynál
A gép- és berendezésgyártásban komoly technológiaváltásnak lehetünk tanúi, amelynek egyik fontos mozgatója valamennyi termelési folyamat hálózatba kapcsolásának mind erőteljesebb megjelenése. Eddig többnyire az IT szakemberek és a végfelhasználók határozták meg ennek a tendenciának az irányát és tempóját. Ha azonban belegondolunk, milyen egyedülálló folyamat- és mérnöki szakértelem van a gépgyártók birtokában, oktalanság lenne, ha nem ők ragadnák magukhoz a kormányt.
