Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Egyszer már megtörtént...
Húsz méterrel emelkedhetett a tengerek szintje öt-hárommillió évvel ezelőtt, amikor hasonló globális felmelegedés zajlott le, mint manapság: az akkori éghajlati viszonyok következtében nemcsak a Déli-sark nyugati vidékéről és Grönlandról tűnt el a jég nagy része, hanem megolvadt a kelet-antarktiszi jégtábla is egy brit tanulmány szerint, amely új bizonyítékokat tárt fel.
Levelek az abszolút pokolból
A világhírű felfedező, Scott kapitány felkutatására indult csapat egyik tagja 22 levélben számolt be a keresésről. A levelek nemrég kerültek elő.
Oroszország sarkvidéki kutatásai
Oroszország jogelődje révén 1957 óta van jelen állomással a Déli-sarkon, kutatásainak fénykora a szovjet időkre esik.
Halála után lovaggá ütötték
A sarkkutatás tragikus hőse, az angol Robert Falcon Scott száz éve, 1912. március 29-én lelte halálát az Antarktisz végeláthatatlan jégmezői között.
Az első ember
Százhatvan éve, 1852. január 25-én halt meg Fabian Gottlieb von (oroszosan: Fagyej Fagyejevics) Bellingshausen balti német származású orosz tengerész, felfedező, aki elsőként pillantotta meg az Antarktiszt. Expedíciója nehéz körülmények között kutatta a Déli-sark környékét, számtalan szigetet, tenger alatti vulkánláncot fedezett fel és dokumentált, esetenként pontos térképekkel.
