Ismét a szegények járnak rosszul

Ismét a szegények járnak rosszul

Az élelmiszerek ára folyamatosan nő, de az agrárkormányzat szerint drámai emelkedésre nem kell számítania a lakosságnak. A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) adatai alapján az áremelkedés nagyjából megegyezik a 6 százalékra becsült éves inflációval, de a tények mást mutatnak: a pénzromlás mértékénél nagyobb ütemben drágulnak az élelmiszerek. Ez pedig leginkább az alacsony jövedelmű rétegeket sújtja, mert a fogyasztási kosarukban a legmagasabb az élelmiszerek aránya.