Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
AI vezérli egy horvát adatközpont hűtését
Hatszámjegyű megtakarítást jelent az optimalizáció.
5G-vel utaznak a metrón
A Telekom november 11-től az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára.
Egy okostelefon a periódusos rendszer 63 különböző elemét tartalmazza
Az idei évben a Magyar Telekom több tízezer készüléket, nagyságrendileg 4 tonna elektronikai hulladékot gyűjtött így vissza országszerte.
A jövő logisztikai kihívásai a hatékonyságon túl
A Telekom-operáció a WSZL szolgáltatási ökoszisztémájában már eddig is hatékonyságalapú működési modellben zajlott, de az elmúlt időszak történései felgyorsították közös fejlesztési célkitűzéseiket.
Drónnal mentettek az első valós 5G kapcsolaton
A Magyar Telekom létrehozta az első magyarországi valós, nem laboratóriumi 5G kapcsolatot budapesti székházában.
Öt éven belül mindenkinek tíz hálózatba kötött eszköze lesz
Ezt a Telekom lakossági marketing és értékesítés menedzsment igazgatója, Pereszlényi Zoltán mondta annak kapcsán, hogy a cég elsőként teszi elérhetővé az eszközbe integrált virtuális SIM-kártya használatát.
Adattudományi tanszék indul az ELTE-n
Az ELTE Informatikai Karán induló Adattudományi és Adattechnológiai Tanszék célja, hogy az adatbányászat, a mesterséges intelligencia és az adat-vizualizáció felhasználásával dolgozzon ki megoldásokat konkrét kihívásokra.
Amerikából ki, Magyarországra be
A kínai kormányhoz kötődő kapcsolatai miatti amerikai félelmek, és az ebből fakadó sorozatos kudarcok után a Huawei nem próbálkozik többet az Egyesült Államok telekommunikációs szolgáltatói piacán.
Felelősen működő cégeket díjaz a Telekom
Május 17-ig pályázhatnak a Delfin Díjra a felelősen működő vállalkozások.
Kihívások előtt a magyar infokommunikáció
Az infokommunikációs és távközlési (ICT) ágazat jelenét és jövőjét meghatározó trendekről tájékozódhattak hazai és külföldi szakemberek csütörtökön Budapesten, a T-Systems Magyarország szakmai konferenciáján.
Egyelőre nem bírságolnak
Az Európai Bizottság az Európai Bírósághoz fordul a távközlési szektor magyarországi különadójának ügyében, mert a tagállam az uniós szabályokat megszegve továbbra is árbevételen alapuló különadó-fizetésre kötelezi a távközlési szolgáltatókat. A Bizottság egyelőre nem kéri semmiféle bírság kiszabását Magyarország ellen - jelentették be csütörtökön Brüsszelben.
