A demonstráció jelentős előrelépést jelent a katonai műveletekben alkalmazott megújuló energiaforrások alkalmazása terén, és a hadsereg első ilyen típusú üzemképes nanohálóját jelenti.

A nanoháló egy kompakt, önellátó elektromos energiarendszer, amely a hagyományos elektromos hálózattól függetlenül működik. A WSMR nanohálója megújuló hidrogén üzemanyagot használ, amely a gyakran terjedelmes és zajos hagyományos dízelgenerátorokat helyettesíti. A rendszer üzemanyagcellát, elektrolízist, hidrogéntárolót, akkumulátoros energiatárolót, napelemeket és egy atmoszférikus vízgenerátort integrál, és ezzel egy teljesen önfenntartó energiaforrást hoz létre.
Vezérlőegysége kamerát, akkumulátort és egy Starlink-kapcsolattal ellátott parancsnoki eszközt tartalmaz. A berendezés egyelőre tesztüzemben működik, és fő feladataként megfigyeli a rakétaállomás körül, vadonélő állatfajok mozgását. Különösen a rakétatávolságban élő nagytestű emlősök viselkedését fogja tanulmányozni. E mellett a rakétakilövéseknél létfontosságú légköri mozgások kutatását, előrejelzését végzi.
A jelenlegi létesítmény mellett a hadsereg egy második hidrogénüzemű nanohálózat kifejlesztését tervezi Fort Leonard Woodban, abban már elektromos járműtöltő portok integrálása is szerepel.
Forrás: Interesting Engineering
Borítókép: US Army

