hero
GyártásTrend |

Forrás:

Interesting Engineering
Becsült olvasási idő: 1 perc
Az amerikai hadsereg hidrogén nanohálóra cserélt egy dízelgenerátort

A fenntartható energia irányába tett úttörő lépésként az amerikai hadsereg mérnöki kutatási és fejlesztési központja nemrégiben bemutatott egy úttörő, hidrogénüzemű nanohálót az új-mexikói White Sands Missile Range (WSMR) területén. 

 

A demonstráció jelentős előrelépést jelent a katonai műveletekben alkalmazott megújuló energiaforrások alkalmazása terén, és a hadsereg első ilyen típusú üzemképes nanohálóját jelenti.

Munkába állt az amerikai hadsereg első hidrogénüzemű nanohálója.  Fotó: US Army

A nanoháló egy kompakt, önellátó elektromos energiarendszer, amely a hagyományos elektromos hálózattól függetlenül működik. A WSMR nanohálója megújuló hidrogén üzemanyagot használ, amely a gyakran terjedelmes és zajos hagyományos dízelgenerátorokat helyettesíti. A rendszer üzemanyagcellát, elektrolízist, hidrogéntárolót, akkumulátoros energiatárolót, napelemeket és egy atmoszférikus vízgenerátort integrál, és ezzel egy teljesen önfenntartó energiaforrást hoz létre. 

Vezérlőegysége kamerát, akkumulátort és egy Starlink-kapcsolattal ellátott parancsnoki eszközt tartalmaz. A berendezés egyelőre tesztüzemben működik, és fő feladataként megfigyeli a rakétaállomás körül, vadonélő állatfajok mozgását. Különösen a rakétatávolságban élő nagytestű emlősök viselkedését fogja tanulmányozni. E mellett a rakétakilövéseknél létfontosságú légköri mozgások kutatását, előrejelzését végzi. 

A jelenlegi létesítmény mellett a hadsereg egy második hidrogénüzemű nanohálózat kifejlesztését tervezi Fort Leonard Woodban, abban már elektromos járműtöltő portok integrálása is szerepel.

Forrás: Interesting Engineering

Borítókép: US Army