A NASA Sugármeghajtás Laboratóriuma (Jet Propulsion Laboratory vagyis JPL) a Nemzetközi Űrállomásról nemrég útnak indított egy CubeSat típusú műholdat (kicsi moduláris szatellitek). Az ASTERIA-nak (Arcsecond Space Telescope Enabling Research in Astrophysics) keresztelt példány segítségével a hivatal a következő pár hónapban megpróbálja kideríteni, hogy egy CubeSattal mennyire pontosan lehet megmérni egy objektum fényének változásait.
Kellő precizitással a művelet megkönnyítené a Naprendszeren kívül eső bolygók, vagyis az exobolygók felkutatását. Az űrteleszkópoknak általában ezen mérések alatt rengeteg korrekciót meg kell ejteniük a felvételeken. A szakemberek óriási űrtávcsövekkel már képesek korrigálni ezt a zajt a fotókon. Ha mindezt a kicsi CubeSatokkal is végre tudnák hajtani, sokkal költséghatékonyabban és egyszerűbben elérhetnék a céljukat.
Az csak hab a tortán, hogy e műholdak moduláris kialakítása testre szabhatóvá teszi őket, és így a kisebb kutatócsapatok, illetve diákok számára nagyobb hozzáférhetőséget biztosítanak a világűrhöz.
